مهندسی مدیریت اجرایی

انجمن علمی رشته مهندسی مدیریت اجرایی دانشگاه پیام نور همدان

ترم جدید

+ نوشته شده در  شنبه ۱۶ مهر۱۳۹۰ساعت 16:10  توسط دانشجو 1  | 

برنامه نه ترمه و منابع

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۲ آذر۱۳۸۹ساعت 9:42  توسط دانشجو 1  | 

ویژگیهای مدیر و مديريت در نهج البلاغه

 شجاعت

امیر المومنین در نامه به مالک اشتر می فرمایند: «به اهل شجاعت بپیوند و آنان را به عنوان کار گزار انتخاب نما.» (قوچانی،1374،ص137).

علم ودانش

حضرت علی (ع) در خطبه 172 نهج البلاغه می فرماید: «ای مردم همانا سزاوار ترین مردم به این امر (خلافت و زمامداری) کسی است که توانا ترین آنها بر اجرای امور و دانا ترین به فرمان خداوند در فهم مسائل باشد.»

- قاطعیت

علی (ع) از شک و تردید بی مورد نهی کرده و می فرماید: «علم خود را به جهل و یقین خود را به شک تبدیل نکنید، وقتی دانستید عمل کنید و زمانی که یقین کردید، اقدام نمایید.» (نهج البلاغه:حکمت 274).

- تجربه کاری

علی (ع) در نامه به مالک اشتر می فرماید: «افراد باتجربه را به عنوان کارگزار انتخاب نما.» (قوچانی، 1374،ص82).


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۴ تیر۱۳۸۹ساعت 22:0  توسط دانشجو 1  | 

درباره رشته مهندسي مديريت اجرايي

( توضیح :  مطلب ذیل را در همه سایت های مربوط به مهندسی اجرایی میتوان پیدا کرد ، اما با توجه به اینکه این متن اطلاعات مقدماتی خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد آنرا روی وبلاگ می گذاریم . )

مهندسي مديريت اجرايي با هدف بسط و توسعه دانش دانشجويان در زمينه مهندسي به‌ واسطه ارائه دوره‌هاي آموزشي مرتبط با اصول مختلف مهندسي (مكانيك، عمران، برق، كامپيوتر و صنايع) طراحي شده است. دانشجويان در مقطع كارشناسي اين رشته، آموزش‌هاي مرتبط با پايه‌هاي مهندسي و موضوعات پيشرفته آن در تخصص‌هاي مختلف را فرامي‌گيرند.

ويژگي اصلي اين تخصص، ماهيت بين رشته‌اي آن است و از آنجا بر اساس ماده 49 برنامه چهارم توسعه اقتصادي اجتماعي، بازنگري در رشته‌هاي دانشگاهي بر مبناي نيازهاي اجتماعي، بازار كار و تحولات علمي در راستاي توسعه علوم ميان رشته‌اي در ماموريت‌ها و ساختار دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي به‌صورت يك ضرورت مطرح شده است، دانشگاه پيام نور نيز به‌عنوان يك نهاد علمي آموزشي، توجه خود را به اين امر معطوف ساخته است.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۱ تیر۱۳۸۹ساعت 13:52  توسط دانشجو 1  | 

سؤالات متداول رشته مهندسي مديريت اجرايي

دانشجويان رشته مهندسي اجرايي پس از پايان دوره چه مشاغلي را مي توانند اشغال كنند؟

بسياري از مشاغل مهندسي كه در آن مهندسان مشغول بكار هستند نياز به تمامي دانش مهندسي آن رشته نمي باشد. مثلا كسي كه به عنوان مهندس در يك شركت مهندسي مسئول كنترل كيفيت است مقدار كمي از دانش مهندسي صنايع را در كار خود بكار مي برد. اما نوعا نياز به دانش مهندسي مكانيك، مهندسي فناوري اطلاعات و مهندسي برق دارد. چرا كه ماشين ها و سيستم هاي مهندسي نوعا داراي سيستم هاي مكانيكي، برقي و الكترونيكي هستند و نياز به اين دانش هاي مهندسي ضروري است ولي مهندس صنايع تسلط كمتري به آنها دارد. مهندس مديريت اجرايي اگر چه از رشته مهندسي صنايع كمتر از ديگر مهندسان صنايع مي داند ولي بجاي آن دانش مهندسي مكانيك، مهندسي برق، مهندسي فناوري اطلاعات و عمران را نيز دارد كه در عمل بشدت مورد نياز است. بنابر اين بجز در موارد بسيار تخصصي مهندسي صنايع كه يك مهندس صنايع عميقا نياز به استفاده از دانش مهندسي صنايع دارد، در ساير موارد يك مهندس مديريت اجرايي بهتر از يك مهندس صنايع كارآيي دارد. همينطور است براي مشاغل مهندسي مكانيك، مهندسي برق و مهندسي فناوري اطلاعات.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت۱۳۸۹ساعت 9:19  توسط دانشجو 1  |